Soutěž Pasivní dům roku 2016

Soutěž Pasivní dům roku 2016

Říj 01, 16
Petr Hájek
, , , , , , , , , , , , ,
no comments

Přihlaste svůj dům do druhého ročníku soutěže Pasivní dům roku, která hledá nejlepší moderní domy a budovy dokončené v letech 2015 – 2016 na území České republiky. Odborníci a veřejnost budou hlasovat pro své favority v kategoriích „nejlepší pasivní rodinný dům“ a „nejlepší energeticky velmi úsporná budova“.

Oproti loňskému premiérovému ročníku, který byl určen pouze pro rodinné domy, se letošní ročník rozšířil o další kategorie. Soutěž hledá, mapuje a oceňuje nejzajímavější úsporné rodinné, bytové, administrativní domy nejen nulové, pasivní nebo s velmi nízkou energetickou náročností, ale i školy, domy úplně nové nebo do úsporné energetické třídy nově zrekonstruované. Cílem je představit široké veřejnosti moderní české stavby 21. století a ocenit nejlepší úsporné projekty současnosti.

Soutěžící domy nebo budovy můžete přihlásit nejpozději do 30. listopadu 2016 na stránkách soutěžehttp://soutez.pasivnidomy.cz/. Jednotlivé projekty nejdříve ohodnotí odborná komise a určí deset až patnáct finalistů. Ve druhém kole pak z nich vybere vítěze veřejnost prostřednictvím internetového hlasování.

Do dvoukolové soutěže, která proběhne v termínu od 1. prosince 2016 do 31. ledna 2017, může dům či projekt přihlásit majitel, uživatel, projektant, realizátor, vždy ale se souhlasem majitele. Podmínkou je, aby byl občanem České republiky nebo se jednalo o firmu se sídlem v České republice.

Vítězné projekty získají hodnotné ceny, například voucher na pořízení externí stínící techniky v hodnotě 45 000 Kč, voucher na pořízení systému Haidy v hodnotě 45 000 Kč nebo americkou dvoudveřovou lednici. Zajímavé ceny získá i hlasující veřejnost.

Soutěž pořádá společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu a Státním fondem životního prostředí České republiky. Slavnostní vyhlášení proběhne na veletrhu FOR PASIV (9. – 11. 2. 2017 v Praze).

Více informací o soutěži http://soutez.pasivnidomy.cz/

Zdroj: www.novazelenausporam.cz

You must be logged in to post a comment